skip navigation

Grade 7 and 8

All October 15 matches have been cancelled due to weather and field conditions.

SPRING 2015 - YOUTH AND MIDDLE SCHOOL

Congratulations to our Spring 2014 Youth and Middle School participants on another fabulous season!
Boys Grades 7/8 STATE CHAMPION - Eastside Bruins
Boys Grades 7/8 STATE Runner-Up - Battle Ground Rebels 2
Boys Grades 7/8 PLATE Champion - Battle Ground Rebels 1
Boys Grades 7/8 PLATE Runner-Up - Beaverton Bombers
Boys Grades 7/8 BOWL Champion - East County/Gresham Raiders
Boys Grades 7/8 BOWL Runner-Up - West Linn/Wilsonville Thunder
Boys Grades 7/8 SHIELD Champion - Lake Oswego Sharks
Boys Grades 7/8 SHIELD Runner-Up - Westside Warriors
 
Youth Grades 5/6 CUP Champion - Beaverton Bombers
Youth Grades 5/6 CUP Runner-Up - Lake Oswego Sharks
Youth Grades 5/6 PLATE Champion - Battle Ground Highlanders Black
Youth Grades 5/6 PLATE Runner-Up - Eastside Bruins
Youth Grades 5/6 BOWL Champion - Forest Grove Raiders
Youth Grades 5/6 BOWL Runners-Up - Westside Warriors
Youth Grades 5/6 SHIELD Champion - West Linn
Youth Grades 5/6 SHILED Champion - Battle Ground Highlanders Yellow

SPRING 2014 - YOUTH AND MIDDLE SCHOOL

Congratulations to our Spring 2014 Youth and Middle School participants on another fabulous season!
Boys Grades 7/8 CUP Champion - Battle Ground Rebels
Boys Grades 7/8 CUP Runner-Up - Battle Ground Rebels
Boys Grades 7/8 PLATE Champion - Oregon City
Boys Grades 7/8 PLATE Runner-Up - Lake Oswego
Boys Grades 7/8 BOWL Champion - Beaverton Bombers 1
Boys Grades 7/8 BOWL Runners-Up - Beaverton Bombers 2 and West Linn
 
Youth Grades 5/6 CUP Champion - Lake Oswego Musketeers
Youth Grades 5/6 CUP Runner-Up - Beaverton Bombers
Youth Grades 5/6 PLATE Champion - West Linn/Wilsonville Blue
Youth Grades 5/6 PLATE Runner-Up - Lake Oswego Titans
Youth Grades 5/6 BOWL Champion - Portland West Saracens
Youth Grades 4/5/6 BOWL Runners-Up - Lake Oswego Blue and West Linn/Wilsonville Red
 

SPRING 2013 - YOUTH AND MIDDLE SCHOOL

Congratulations to our Youth and Middle School participants on a fabulous season!
Boys Grades 7/8 CUP Champion - Portland West Warriors
Boys Grades 7/8 CUP Runner-Up - East County
Boys Grades 7/8 PLATE Champion - Hammerheads
Boys Grades 7/8 PLATE Runner-Up - Oregon City Pioneers
Boys Grades 7/8 BOWL Champion - West Linn
Boys Grades 7/8 BOWL Runner-Up - Battle Ground
 
Youth Grades 4/5/6 CUP Champion - Beaverton Bombers
Youth Grades 4/5/6 CUP Runner-Up - Portland East Magic
Youth Grades 4/5/6 CUP 3rd Place - Oregon City Pioneers
Youth Grades 4/5/6 PLATE Champion - Portland West Warriors
Youth Grades 4/5/6 PLATE Runner-Up - Lake Oswego Mean Green
Youth Grades 4/5/6 PLATE 3rd Place - Battle Ground All Blacks 2
Youth Grades 4/5/6 BOWL Champion - Lake Oswego Eagles
Youth Grades 4/5/6 BOWL Runner-Up - Battle Ground All Blacks 1
Youth Grades 4/5/6 BOWL 3rd Place - Lake Oswego Hardcore Apples